Sıkça Sorulan Sorular

 

ÜRÜN BİLGİLERİ


Ses dosyasını nasıl gönderebilirim?

GRAFONO'nuzun boyutunu, rengini, türünü seçip, siparişinizi tamamladıktan sonra ses dosyanızı, size gönderdiğimiz sipariş numarasını (GRxxxxx) konu başlığına ekleyerek, ses@grafono.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Ses kaydınızın formatı ogg, m4a, mp3, wav, wma veya flac olabilir. Ayrıca avi, mpeg, mov, mp4 gibi video formatındaki dosyalarındızdan da sesi ayrıştırabiliyoruz.

 

Ses dosyası ne kadar uzun olmalıdır?

Tavsiyemiz  maksimum 10-15 saniye uzunluğundaki ses dosyaları göndermeniz. Bu şekilde daha şık bir görünüm oluşuyor.

 

Ses rengini değiştirebilir miyim?

Size sunduğumuz 7 farklı ses izi renginden birini seçerek tablonuzu oluşturabilirsiniz.

 

Farklı ölçülerde baskı yaptırabilir miyim?

3 boy kanvas ve poster baskı sunuyoruz.

 

30 x 60 cm

40 x 80 cm

50 x 100 cm

 

Ayrıca masaüstünde kullanmanız için 15 x 20 cm ölçülerinde, 2 farklı renk seçeneği (Siyah ve Beyaz) olan çerçevelerimiz var.

 

Hazır GRAFONO'daki sesi dinleyebilir miyim?

Tablonuza eklediğimiz kare kod (QR kod) sayesinde akıllı telefonunuza kurulu olan kare kod uygulamaları ile tablonuzdaki sesi dinleyebilirsiniz.

 

GRAFONO'mu tasarladım. Hediye etmek istiyorum. Karşı taraf mesajı dinleyebilir mi?

Kare kod seçeneği eklerseniz, sipariş verirken yolladığınız ses kaydınızı kendi sunucularımız üzerinde bir klasöre yerleştiriyoruz. Akıllı telefonunuzdaki kare kod okuyucu uygulamanız ile bu kodu okutursanız, mesajınızı telefonunuzdan dinleyebilirsiniz.

 

Kare kod koymasam olur mu?

Olur. İsterseniz kare kod olmadan da tablonuzu hazırlayabiliriz.

 

Alt metin koymasam olur mu?

Olur. İsterseniz alt metin olmadan da tablonuzu hazırlayabiliriz.

 

Tablolarda hangi malzemeler kullanılmaktadır?

Kanvas (Tuval) baskılarımızı tüm dünyada kabul edilen en iyi iç mekan baskı teknolojisi HP yazıcılar kullanarak üretim yapmaktayız. Baskılarımız kesinlikle solvent bazlı boya içermemektedir. Tamamen su bazlı boyalar kullanarak basılmaktadır. Tablolarımızda kullandığımız % 100 pamuklu amerikan kanvas 300 gr/m2 olup, dijital baskılarda mükemmel renk doğruluğu sağlamak ve yıllarca dayanmak için seçilmiştir. Kanvas baskılar 3 cm kalınlığında fırınlanmış, kurutulumuş cam ağacından şaselere tamamen el işçiliği ile gerilmektedir. Bu sayede tablolarınız eğilip bükülmeden, uzun yıllar şeklini koruyabilmektedir.

 

Baskıdan sonra resim boya ve kumaşının nem, ısı gibi dış faktörlerden etkilenmemesi için korumaya alınması gerekmektedir. Bu özellikleri sağlamak ve tablonuzun ömrünü uzatmak için sağlığa zararsız su bazlı vernik ile tablonuz korumaya alınmaktadır.

 

Poster baskılarımız ise gene HP yazıcılar ile en iyi kalite 235 gr/m2 parlak poster kağıdına basılmaktadır.

 

Masaüstü GRAFONO ise 15x20 cm ebadında, siyah, beyaz ve kırmızı çerçeve seçenekleri olan ister masaüstünde, ister duvarınıza asarak kullanabileceğiniz 13x18 cm ebadında 235 gr/m2 parlak kağıt baskı ile gönderilmektedir.

 

Kanvas tablomu çerçeveletmek istesem yapar mısınız?

Kanvas tablonuzu çerçeveletmek isterseniz, 4 cm kalınlığında 2 cm yüksekliğinde siyah, kırmızı veya ceviz seçenekleri olan plastik bir çerçeve yapabilmekteyiz.

 

Poster baskıları çerçeveletmek istesem yapar mısınız?

Maalesef hiçbir kargo firması cam çerçeveli bir tabloyu kırılmaya karşı sigortalamıyor. Bu sebepten dolayı poster baskılarımızda çerçeve seçeneği sunamıyoruz.

 

Kanvas tablomun temizliğini nasıl yaparım?

Kuru bir bez ile kanvas tablolarınızın tozunu alabilirsiniz.

 

Kanvas tabloların ambalajı nasıl?

Tüm kanvas tablolar son kontrolleri yapıldıktan sonra, elinize hasar görmeden ulaşması için baloncuklu plastik ve karton ile ambalajlanır.

 

Poster baskıların ambalajı nasıl?

Tüm poster baskılarınız son kontrolleri yapıldıktan sonra, elinize hasar görmeden ulaşması için karton tüpler içinde kargolanır.

 

Fatura gönderiyor musunuz?

Satılan her ürüne ait fatura ürünle beraber kargolanmaktadır.

 

Ürünlerin fiyatına KDV dahil mi?

Grafono.com sitesindeki tüm ürünlerin fiyatlarına KDV dahildir.

 

 

 

KARGO BİLGİLERİ


Kargo ne kadar tutar?

Kargo bizdendir. Ürünlerimiz Türkiye’nin her yerine MNG Kargo ile ücretsiz gönderilmektedir.

 

Siparişim ne zaman teslim edilir?

Verilen tüm siparişler 4 işgünü içerisinde hazırlanıp MNG Kargo’ya teslim edilmektedir. MNG Kargo'ya teslim edildikten sonra ürünler Türkiye içinde 1-2 gün arasında adresinize teslim edilir. 

 

Kargo takibini nasıl yapabilirim?

Satın aldığınız ürünlerin MNG Kargo firmasına verilmesinin ardından, sipariş esnasında verdiğiniz cep telefonunuza MNG Kargo tarafından kargonuzun durumu ile ilgili kısa mesaj atılacaktır.

 

Siparişim kargodan hasarlı olarak çıkarsa ne yapmalıyım?

Grafono.com web sayfamızdan yapmış olduğunuz alışverişiniz ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, sigortalı taşınmaktadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

 

Uluslararası gönderiniz mevcut mu?

Şu an için hayır.

 

KKTC’ye ürün gönderiyor musunuz?

Şu an için hayır.

 

Tablomda kargodan kaynaklanan bir sorun varsa ne yapmalıyım? 

Ürünü teslim aldıktan sonra ürüne zarar verildiği iddiası ile yapılan iadeler kabul edilemez. Bu nedenle kargonuzu kontrol ederek teslim almanız önemlidir. Pakette herhangi bir bozukluk, eziklik ve benzer bir durum ile karşılaştığınızda; kargonuzu teslim almamalı, kargo görevlisinin önünde açıp, tablonuzda herhangi bir hasar durumunu kontrol etmeli ve kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak tutturulmadığı taktirde sorumluluk alıcıya ait olacaktır. Nadiren başımıza gelen bu gibi durumlar karşısında, tutanak bize ulaştığında tablonuzu hızlıca yeniden üretip adresinize en kısa sürede göndermekteyiz. 

 

 

 

ÖDEME BİLGİLERİ


Kapıda ödeme yapabilirmiyim?

Maalesef kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur.

 

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Grafono.com sipariş sisteminde tüm ödemelerinizi online internet üzerinden güvenli olarak kredi kartınızla yapabilirsiniz. Grafono.com ödeme sisteminde kredi kartı bilgileriniz sistemde saklanmamaktadır. Tüm ödeme işlemleri Garanti Bankası güvencesinde yapılmaktadır.

 

Havale veya EFT ile ödeme yapabilir miyim?

Hafta sonu ve resmi tatillerde yapılan Havale/EFT'ler takip eden ilk iş gününden itibaren onaylanarak siparişiniz işleme alınacaktır. Havale/EFT ile ödeme yaparken, açıklama alanına, sipariş numarasını ve sipariş verenin ad soyad bilgilerinin yazılması gerekmektedir. Havale yöntemiyle ödeme yaparak siparişinizi verdiğinizde, siparişiniz ödemeniz bize ulaştığında işleme konulacaktır. Havale ile ödemesi yapılan siparişlerinizde teslimat süresinde 1 günlük gecikme yaşanabilir.

 

HAVALE veya EFT için hesap bilgileri:

Hesap Adı: Basamak Tasarım ve Mühendislik A.Ş.

Şube adı: Garanti Bankası Başkent Ticari Şube

Hesap No: 6293844

IBAN: TR96 0006 2001 6030 0006 2938 44

 

 

 

ÜRÜN İADE/İPTAL İŞLEMLERİ


Siparişinizi iptal etmek isterseniz?

info@grafono.com adresine email atarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. Sipariş iptal işleminizi aynı gün iptal edebilirsiniz. Maalesef işleme konmuş siparişler iptal edilemeyecektir.

 

İade veya değişim kapsamına girmeyen durumlar nelerdir?

Satılan ürünün iade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için müşteri siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi nezdinde kontrol etmeli kargo paketinde yada ambalajında herhangi bir kırılma,bozulma,kutunun açılması,ezilme gibi durumu varsa ürünü teslim almadan tutanak tutturarak iade işlemini yapmalıdır.Ürünü teslim aldıktan sonra ürüne zarar verildiği iddiası ile yapılan iadeler kabul edilemez.

 

Ürünü beğenmezsem değişim veya iade yapabilir miyim?

Ürünlerimiz, verdiğiniz sipariş üzerine, sizin sesiniz ve tercihlerinize göre özel olarak üretildiğinden bizden veya kargodan kaynaklanan bir hata olmadığı sürece değişim veya iade kabul etmemekteyiz. Sadece kişiselleştirilmemiş HAZIR GRAFONO ürünlerinde iade kabul etmekteyiz.

 

Ürünü bize gönderirken nelere dikkat etmeniz lazım?

Teslim alındığı gibi iade yapılmayan ürünler depomuz tarafından teslim alınmamakta ve iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün müşteri sorumluluğunda seyahat etmektedir. İade edilen ürün faturası ile beraber gönderilmelidir. Unutulan faturanın tekrar gönderimlerinden doğan kargo bedeli iade tutarından düşülür. Ayrıca ürünün iade sebebi ve çekeceğiniz bir fotoğrafını göndermeniz halinde iade süreci hemen başlatılacak, ürün iadeniz işleme alınacaktır. Konu ile ilgili araştırma en kısa zamanda yapılacak ve size geri dönüş sağlanacaktır. Bizden veya kargodan kaynaklanan her türlü hata için tablonuz yeniden üretilecek veya ücret iadesi tarafınıza yapılacaktır.

 

Ürün iademi nasıl göndermeliyim? 

Siparişiniz ile birlikte gönderilen faturanızın tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. MNG Kargo’ya ürününüzü “Karşı Ödemeli” olarak, Basamak Tasarım ve Mühendislik A.Ş. tarafından ödenecek şekilde tarafımıza ulaştırın. İade adresi aşağıdaki gibidir.

 

Basamak Tasarım ve Mühendislik A.Ş.

Portakal Çiçeği Sokak, Ansera İş Merkezi No: 17/129 Aşağı Ayrancı / Ankara

 

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade ürün bedeli, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde ürünün iade tutarı tarafımızdan bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de ürün bedeli "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Grafono.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. 

 

Kusurlu ürün iadesi 

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

 

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade şartlarına uygun durumlarda, Grafono.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir. Sizden hiçbir şekilde kargo masrafı talep edilmemektedir.